Žagarkalns-Vasara > UPES MARŠRUTI > Pusdienas uz plosta pie Ērgļu klintīm

Pusdienas uz plosta pie Ērgļu klintīm

Brauciens ir ideāli piemērots oriģinālām svinībām dzimšanas dienas ballītes vietā vai vienkārši, lai jauki pavadītu dienu dabā kopā ar draugiem. Brauciens dod iespēju baudīt oriģinālas  pusdienas uz plosta un vienlaicīgi vērot vienu no skaistākajiem Gaujas posmiem, peldot gar lielākajām klintīm Latvijā - Ērgļu klintīm.

Kopējais brauciena laiks ir (atkarībā no vēja un straumes) no 5-7 stundām.

Brauciena apraksts:

Ieteicamākais brauciena sākuma laiks ir ap 12:00-13:00. Izbraukšana uz maršruta sākuma punktu no Žagarkalna kempinga. Tātad brīvdienā izbraucot no Rīgas ap 10:00 vai 10:30, jūs 12:00 esat mūsu kempingā, kur novietojat automašīnas. Tālāk mūsu mikroautobuss jūs nogādā sākuma punktā pie Jāņrāmja tilta, kur jūs gaida ceļojumam gatavs plosts.

Uz plosta ir viss nepieciešamais pasākumam : galds, grils, glābšanas vestes, airi. Ēdienus un dzērienus jūs varat ņemt līdz vai pasūtīt pie mums. Kopā ar ēdināšanas pakalpojumiem piedāvājam: trauku komplektus, ogles ar degšķidrumu, iesmus un pat ziedu vāzes, ja nepieciešams. Ēdināšanas jautājumos mēs sadarbojamies ar dažādiem ēdināšanas uzņēmumiem no Cēsīm! Cenas un kvalitāte ir laba un serviss atbilstošs.

Pirmais brauciena etaps ilgst apmēram 1,5 -2 stundas , kamēr jūsu plosts aizpeld pa straumi līdz Ērgļu klinšu pakājei. Vienīgais, kas braucienā vajadzīgs no jūsu puses, ir nepieciešamība vienam vai diviem vīriem nedaudz piestūrēt plostu ar airiem, lai tas turas upes straumē. Jūs varat arī pasūtīt pavadoni, tad rūpes par plostu pilnībā atkrīt un tas maksā papildus ** €.

Pie klintīm būs pienācis laiks pusdienām. Plostu var noenkurot pie krasta vai, ja ir vēlēšanās, pat pašā upes vidū zem klintīm. Iesakām pusdienu laikā neturpināt braucienu, uzservēt galdu un tad visiem mierīgi apsēsties pie galda kā jau „smalkās” pusdienās. Ja ir īpaša vēlēšanās, ēdienu varam pievest siltu tieši pie klintīm un šāds papildus transporta pakalpojums  nemaksās dārgi.

Sajūtas ir īpašas, jo viss ir kā īstās svinībās, izņemot to, ka atrodaties uz ūdens ar brīnišķīgu skatu uz krāšņākajām Latvijas klintīm.

Pēc pusdienām brauciens var turpināties, un tad jums ir trīs iespējas beigt braucienu trīs dažādos laikos.

Pirmā vieta , kur mēs varam jums atsūtīt transportu, lai nogādātu jūsu kompāniju Žagarkalna kempingā (kur atrodas jūsu automašīnas), ir jau pēc nepilnas stundas peldējuma ar plostu no Ērgļu klintīm. Tā ir Lenču ūdenstūristu piestātne.

Otrā izkāpšanas vieta ir aptuveni pēc 2-2,5 stundu plosta peldējuma no Ērgļu klintīm un tā ir ūdenstūristu apmetne Lenčupīte.

Trešā un pēdējā iespēja ir peldēt ar plostu 3-4 stundas no Ērgļu klintīm un izkāpt tieši Žagarkalna kempingā.

Jūs varat pieņemt lēmumu, kad beigt braucienu(atkarībā no laika apstākļiem un vēlmēm) pat tad, kad esat jau beiguši pusdienot pie klintīm. Ir tikai vismaz 1 stundu iepriekš jāsazvana mūsu administrators un lieta darīta. Jūsu izvēlētajā izkāpšanas vietā jums pretī būs mūsu busiņš.

Brauciens ir beidzies  un jūs, atkarībā no izkāpšanas vietas, esat atpakaļ mūsu kempingā vai nu jau ap 16:00 vai 18:00 ( vēlākais ap 19:00 ). Tur jūs vēl varat iziet Gaujas dabas taku un apskatīt mežonīgās Spoguļklintis pie Dzidravota ( apm 1 stundas pastaiga ) vai doties uz Cēsu centru iedzert kafiju kādā no Cēsu vasaras kafejnīcām, apskatīt vecpilsētu, pili vai parkus un tad doties mājup. Lai rezervētu plostu, lūdzu zvanīt: 26170074 (Mārtiņš).