Žagarkalns-Vasara > Aktuāli > PIEDĀVĀJUMS AKTĪVAI ATPŪTAI > Viegls aktīvās atpūtas maršruts vienai brīvdienai

Viegls aktīvās atpūtas maršruts vienai brīvdienai

Žagarkalna komandas izmēģināts un ieteikts vieglas atpūtas maršruts vienai dienai. Šo maršrutu var veikt bez lielas fiziskas piepūles un bez speciālām iemaņām. Braucienā var ņemt līdzi bērnus, kas paši var nobraukt ar velosipēdu 5-8 km pa meža ceļiem. Ja bērns ir mazāks, tad iespējams saņemt velosipēdu ar speciālo bērnu sēdeklīti, tikai tad tētim vai citam pieaugušajam ir jābūt nedaudz stiprākam velobraucējam un tad jāizvēlas velomaršruta vieglākā versija, nevis pa meža takām, bet pa meža ceļiem. 

 

Pilna cena ar laivu un velosipēdu īri un transportu 2 personām - ** € ( kopā),

2 pieaugušajiem ar bērnu(kurš jau patstāvīgi brauc ar velosipēdu) - ** €

 

 

I posms – ar kanoe laivu no Jāņrāmja līdz Kempingam Žagarkalns (lēni airējot ~ 3-4 stundas)

 

Šajā posmā Gauja ir pietiekami plata un mierīga, lai nenobiedētu tos, kuri ir pirmo reizi nolēmuši laivot, bet vienlaicīgi arī pietiekami daudzveidīga, lai braucējiem neļautu garlaikoties. Interesi varētu izraisīt gan Gaujas Nacionālā parka teritorijai raksturīgie mežonīgie upes krasti, gan nelielas saliņas, kas rada piedzīvojuma sajūtu(pa kuru pusi saliņu apbraukt?), gan arī smilšakmens atsegumi, īpaši Ērgļu klintis. Tas ir vispopulārākais apskates objekts šajā maršrutā . Ūdenstūristus, kas laivās izpeld no Gaujas līkuma, vispirms pārsteidz klints sienas varenība un staltums. Liekas pat, ka krauja ir stāvāka un augstāka, nekā to uzrāda mērījumi – klinšu augstums ir tikai 18 – 26 metri. Smilšakmens atsegums aizņem 500 metrus garu krasta posmu. Jauka ir mazā baltu smilšu pludmalīte Ērgļu klinšu pakājē.  

Apmēram pusotras stundas attālumā no Jāņrāmja ( iekāpšanas vietas ) un tūlīt pēc pēc Ērgļu klintīm ir Lenči- ūdenstūristu piestātne-vieta, kur ir iespēja apstāties un ieturēt maltīti. Tālāk vislielākā labiekārtotā piknika vieta ir labajā upes krastā pie Lenčupītes ietekas,apmēram pēc 1 st brauciena no Lenčiem. Tur ir viss nepieciešamais, lai atpūstos un priecētu acis ar gleznaino ainavu. Pie šīs piknika vietas var piekļūt arī no šosejas, tāpēc tā brīvdienās varētu būt jau aizņemta. Ja tā ir, nav vērts noskumt, jo vēl pēc apmēram 20 minūšu airēšanas upes kreisajā krastā pavērsies plašs klajums ar ugunskura vietu, kur gan nav galdiņu, bet ir ļoti skaista pļava un tuvumā iekopta vieta- Gaujaslīči. Krasts šajā vietā ir stāvs, bet nav pārāk augsts, arī laivas ir viegli izvilkt krastā.

Vēl pēc stundas peldējuma pa mierīgo straumi, Žagarkalna kempings jūs sagaida Gaujas kreisajā krastā tūlīt aiz Gaujas tilta. Pirmais ceļojuma posms ir beidzies!    

 

Pēc brauciena ar laivu ir īstais brīdis apēst kādu saldējumu, iedzert kafiju vai baudīt auksta alus glāzi mūsu kempinga nelielajā vasaras kafejnīcā!

 

  

II posms – brauciens ar velosipēdu pa Cīrulīšu dabas takām(~ 1-2 stundas)

(lūdzu neaizmirstiet paņemt mūsu Info centrā bezmaksas bukletu ar karti, vai mutisku informāciju, par Cīrulīšu dabas takām!)

 

Tālāk iesakām doties ar velosipēdu, lai izvingrinātu kājas, kuras sēžot laivā varbūt ir mazliet nogurušas, un sīkāk izpētītu Gaujas krastu jau no sauzsemes. Cīrulīšu dabas takas ir izveidotas tā, lai pa tām pietiekami ērti, bez īpašas piepūles, varētu pārvietoties ar velosipēdu. Pirmais ievērības cienīgais objekts ir Spoguļu klintis - 140 m garas, līdz 10 m augstas smilšakmens klintis pie Gaujas vecupes. Tas ir Devona laikmeta iezis, kurš radies apmēram pirms 350 milj. gadu, kad visu Latvijas teritoriju pārklāja Devona jūra. Iezis radies, smiltīm pakāpeniski nogulsnējoties jūras dibenā. Turpat būs iespēja arī nogaršot Dzidravota ūdeni, kurš iztek tieši no klints un ir izcili tīrs,garšīgs un slavens jau simtiem gadu.

 

Tālāk meža taka jūs aizvedīs līdz Ozolkalnam, kur varat aplūkot gan Piedzīvojumu un atrakciju parku, gan arī to, kā šis slēpotāju iecienītais kalns izskatās vasarā. Ja ir vēlēšanās un spēks, iesakām pavadīt kādu stundu parkā, iegādājoties biļeti kalna virsotnē un tad laižoties pa virvēm lejā.

Tālāk šajā vietā jums ir divas izvēles: vai turpināt ceļu pa jauku un viegli izbraucamu meža ceļu, vai arī izvēlēties tikko izcirsto un grūti izbraucamo taku, kas ved tieši gar Gaujas krastu(kartē tā ir iezīmēta sarkanā krāsā).

 Ja esat izvēlējušies vieglāko ceļu, pēdējais posms būs jābrauc pa grantētu lauku ceļu(šobrīd tas ir viegli izbraucams). Varat „uzmest aci” lamām un kamieļiem Rakšu Zoo dārzā un nesteidzoties doties atpakaļceļā. Sākot no Ozolkalna ir divas „zaļās”(t.i. viegli izbraucamās) meža takas, tādējādi izvēloties atpakaļceļam citu taku, jūsu brauciens būs interesantāks.

Iesakām izmēģināt!!!

Lūdzu iepriekš pieteikties pa tālr. 26170074 vai 26266266.